Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Decydując się na wzięcie kredytu, trzeba się liczyć z tym, że bank będzie chciał zweryfikować czy nasze dochody w korespondencji z comiesięcznie spłacanymi zobowiązaniami, będę umożliwiały spłatę takiego kredytu bez większych problemów. W tym celu, na podstawie przedstawionych mu dokumentów i oświadczeń, określana jest nasza zdolność kredytowa. O tym, czy decyzja banku w kwestii przyznania kredytu będzie pozytywna czy odmowna, decyduje szereg czynników. Istnieje szereg legalnych sposobów na to, by zwiększyć zdolność kredytową. Jest to niezwykle ważne, aby pozwolić sobie na kredyt na mieszkanie w Redzie.

Spłacenie innych kredytów i likwidacja karty kredytowej

Decydując się na wzięcie kredytu, warto jest przed badaniem zdolności kredytowej przez bank, zlikwidować kartę kredytową i spłacić w miarę możliwości zobowiązania związane z innymi pożyczkami i kredytami, szczególnie z tymi, w przypadku których do spłaty pozostała niewielka liczba rat. Spłacając zobowiązania z tytułu kredytów i limitów na karcie debetowej, nawet tych niewielkich, można zwiększyć swoją zdolność kredytową nawet o kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Może to wpłynąć zatem na podjęcie pozytywnej decyzji przez bank, który udzieli nam kredytu na mieszkanie w Redzie.

Wkład własny a kredyt na mieszkanie w Redzie

Starając się o kredyt, warto jest być cierpliwym i zebrać pieniądze na jak największy wkład własny do zakupu. Im większy wkład własny, tym niższe ryzyko ze strony banku, który nieco przychylniej jest w stanie spojrzeć na inne aspekty, takie jak: brak historii kredytowej kredytobiorcy, niski staż pracy czy posiadane inne zobowiązania. Zwiększanie zdolności kredytowej za pomocą wkładu własnego to także doskonały sposób na obniżenie całkowitej kwoty kredytu do spłaty. Oszczędza się tutaj nie tylko na niższych odsetkach, ale także na prowizji czy kosztach ubezpieczenia kredytu.

Przystąpienie do kredytu innej osoby

Przy niskich dochodach ciężko jest uzyskać kredyt samodzielnie nawet ze współmałżonkiem, w szczególności jeśli jest to kredyt w wysokiej kwocie, np. kredyt na nowe mieszkanie w Redzie. W takiej sytuacji warto jest poszukać osoby, która przystąpi do kredytu. Może być to nie tylko osoba krewna (np. rodzice, rodzeństwo), ale także każda inna osoba, która nie posiada zobowiązań dyskwalifikujących ją z tego tytułu przez bank.

Należy przy tym pamiętać, że jeśli osoba przystępująca do kredytu jest w podeszłym wieku, bank może skrócić długość okresu kredytowania, dlatego podjęcie decyzji o wzięciu kredytu wraz z osobą, która aktualnie znajduje się w wieku emerytalnym, niekoniecznie musi być dobrym pomysłem.

Wydłużenie okresu kredytowania

Skutecznym, aczkolwiek niezbyt opłacalnym w dłuższej perspektywie sposobem na to jak zwiększyć zdolność kredytową, jest również wydłużenie okresu kredytowania. W przypadku kredytu na mieszkanie w Redzie, istnieje możliwość wydłużenia okresu spłaty do nawet 30-40 lat. Zmniejszając w ten sposób kwotę raty do spłaty, można uzyskać dostęp do kredytu, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, że jeśli nie będzie się robiło nadpłat, sumarycznie spłaci się wówczas wyższą kwotę kredytu za mieszkanie w Redzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *