Do końca listopada można składać wnioski na przydział mieszkania komunalnego w Redzie

W Redzie jest obecnie 115 mieszkań, które przeznaczone są dla potrzebujących rodzin. Na przydział mieszkania komunalnego w Redzie czeka obecnie 17 rodzin, a 5 innych złożyło wniosek o zamianę. Do końca listopada miejscy urzędnicy czekają na kolejnych chętnych na mieszkania komunalne.

Mieszkania komunalne i socjalne są rozlokowane w 17 budynkach na terenie całego miasta. Ostatni z nich zbudowany został w 2006 roku. To znany wśród mieszkańców i nie cieszący się dobrą sławą „socjal” przy ul. Leśnej, nieopodal dworca PKP.

Zapotrzebowanie – zwłaszcza na mieszkania socjalne w Redzie – jest jednak znacznie większe. Co roku do redzkiego magistratu napływa ok. 200 wniosków o przydział mieszkania. Większość z nich poparta jest dokumentacją, która pozwala stwierdzić, że wnioskodawcy spełniają wszystkie kryteria do przydziału lokalu. Wnioski są jednak rozpatrywane zazwyczaj w pierwszym kwartale kolejnego roku. To sprawia, że kolejka się nieco zmniejsza. Część osób np. znajduje pracę i radzi sobie na rynku nieruchomości na własną rękę, inni wyjeżdżają czy mieszkają u rodziny.

Jak zdobyć mieszkanie komunalne w Redzie?

Każdy, kto składa wniosek o przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego w Redzie musi być mieszkańcem miasta. W przypadku starań o mieszkanie komunalne trzeba udokumentować pięcioletnie zamieszkiwanie Redy, a w przypadku mieszkań socjalnych w mieście trzeba mieszkać przez co najmniej trzy lata.

Trzeba też spełnić kryterium dochodowe. W przypadku osób ubiegających się o mieszkanie komunalne dochód brutto na rodzinę wieloosobową nie może przekroczyć 50%, a przy gospodarstwie jednoosobowym 200% najniższej emerytury wypłacanej w Polsce. Stawka w przypadku starań o lokal socjalny w Redzie wynosi odpowiednio 100% przy rodzinie wieloosobowej i 150% w przypadku singla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>