Kredyt na mieszkanie w Redzie z rodziną

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi korzysta z kredytów na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Wielu młodych ludzi marzy o posiadaniu własnego domu lub mieszkania w Redzie. Jednak, aby móc skorzystać z kredytu, należy posiadać przede wszystkim zdolność kredytową.

Młodzi ludzie, zazwyczaj dopiero zaczynający przygodę z karierą i pracą, nie zawsze mają szansę na uzyskanie kredytu ze względu na niskie zarobki. Jednak to nie koniec marzeń o kredycie, gdyż istnieje kilka możliwości „podreperowania” naszej zdolności kredytowej.

Jak wziąć kredyt z rodziną?

Zdolność kredytową można zwiększyć przede wszystkim poprzez kredyt z rodziną. Przepisy polskiego prawa pozwalają na zaciąganie kredytu z rodzicami, ale także z innymi członkami rodziny. W takim mieście, jak Reda mieszkanie również można kupić „na spółkę”.

Banki uznają różne źródła  dochodów, jednak największym zaufaniem cieszą się umowy na pełny etat przy założeniu, że zawarte są na czas nieokreślony lub na długi okres. Ponadto, wiarygodnym źródłem dochodu dla banku będzie również emerytura lub działalność gospodarcza ze stabilnymi dochodami.

Wymogi kredytu z rodziną

Biorąc kredyt na mieszkanie w Redzie z rodziną, należy zwrócić uwagę na wiek osób, z którymi zaciągamy kredyt. Należy pamiętać, że bank może odmówić udzielenia kredytu osobom w podeszłym wieku. Banki pod tym względem podchodzą rygorystycznie do wieku. Dlatego też przykładowo dla 55-latka, bank zazwyczaj zgodzi się na udzielenie kredytu na mniej więcej 15 lat.

Z kim można wziąć kredyt

Wraz z kredytobiorcą do kredytu mogą przystąpić wstępni (osoby, po których dziedziczymy – np. rodzice), zstępni (osoby, które dziedziczą po nas np. dzieci), rodzeństwo oraz małżonkowie rodzeństwa, macocha, ojczym, a także teściowie. Jak widać, grono osób, z którymi możemy „zwiększyć” swoją zdolność kredytową jest dość duże, a banku nie interesuje kto tak naprawdę będzie spłacał kredyt, oczywiście dopóki nie pojawią się problemy ze spłatami rat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>