Park miejski w Redzie – oaza natury i piękna

park miejski w redzie

Usytuowany prze meandrującej rzece Reda Park Miejski jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców miasta. Jest tu niewielka plaża, miejsca rekreacyjne, stawy i amfiteatr, w którym odbywają się imprezy, koncerty i festyny.

Inwestycja w rewitalizację parku w Redzie pochłonęła niemal 3 mln zł. Praktycznie żaden mieszkaniec nie twierdzi dziś, że były to pieniądze wyrzucone w błoto. Początkowo mogło się tak jednak wydawać, gdy po obfitych opadach, rzeka Reda wylała i pod wodą znalazł się duży fragment położonego w niecce parku oraz spora część jego infrastruktury: siłownia zewnętrzna, ławki, stoliki etc.

Szybko jednak uporano się z wylewającą rzeką, a mieszkańcy mogą korzystać z atrakcji parkowych i chętnie to czynią. Sporym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się skatepark. Wbrew pozorom w jego okolicach jest bardzo bezpiecznie i trudno spotkać tam młodzież celującą w picie alkoholu czy inne używki, a nie sport. Nie brakuje za to młodzieńców popisujących się zapierającymi dech w piersiach ewolucjami. Nieco starsi upodobali sobie siłownię zewnętrzną, która doskonale wpisuje się w szybko szerzącą się modę na bycie „fit”.

Nie można też zapomnieć o niewielkiej plaży nad rzeką Reda. Amatorów kąpieli w czystej wodzie, w której żyją pstrągi i trocie, można zobaczyć nie tylko w lipcu i sierpniu. Na plaży nie brakuje również miejsca dla chętnych do skorzystania z kąpieli morskich. Nieopodal plaży umocniony brzeg pozwolił na stworzenie przystani kajakowej, a spływy malowniczą Redą mają wielu fanów z całego regionu.

Rzeka pozwoliła również na budowę kilku stawów, w których żyją niezliczone kaczki i inne ptaki, chętnie dokarmiane przez całe rodziny. Park szybko stał się bowiem miejscem praktycznie dla każdego. Najmłodsi i ich opiekunowie okupują okazały plac zabaw i jego okolicę oraz spędzają czas nad brzegami rzeki i stawów. Młodzież tradycyjnie spotyka się w okolicach skateparku, emeryci wolą zacienione ławeczki pod drzewami, a wszyscy chętnie uczestniczą w organizowanych przez miasto i prywatne firmy imprezach plenerowych, koncertach i festynach.

 

źródło strony: https://www.flickr.com/photos/tambako/12908282103

2 Odpowiedzi do Park miejski w Redzie – oaza natury i piękna

  1. Kasia pisze:

    Super miejscówka! Trochę zazdroszczę tym, którzy kupili mieszkanie w Redzie z widokiem na park, bo pewnie niektórym kojarzy się to z pijaczkami i młodzieżą i hałasem. Tymczasem w Redzie tego nie ma i to jest duży plus. Do parku można spokojnie iść z dzieckiem i nikt się nie obawia, że trafi się na jakąś bandę, będzie nieprzyjemnie czy niebezpiecznie. Za to właśnie lubię małe miasta i gdybym teraz musiała wybierać, to ponownie wybrałabym mieszkanie w Redzie.

    • Turysta pisze:

      A mozesz mi napisac gdzie dokladnie miesci sie ten park?nigdzie w int nie moge znalezc informacji na ten temat.jakas ulica?z gory b.dzieuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>